Home » zdraví lidé » Modré světlo a jeho vliv na naše zdraví

Modré světlo a jeho vliv na naše zdraví

spánek

Při nedostatku spánku nebo pokud špatně spíme, můžeme pocítit příznaky jako únavu nebo poruchu pozornosti, sezónní deprese a další. Někdo rád usíná s rozsvícenou lampičkou, ale naší přirozeností je, spát ve tmě, protože tehdy v našem těle probíhá produkce melatoninu. Určitě znáte pocit, kdy se ráno probudíte a již pociťujete únavu a máte modré kruhy pod očima. Můžete pátrat po příčinách i právě v oblasti světla, kterému jste večer vystavení a narušuje se tak váš přirozený rytmus těla.

Na lidský organismus působí světlo více, než si si připouštíme a to nejen světla nočních lamp z ulice, ale i tzv. modré světlo, které právě účinkuje nejsilněji na náš spánek. Věděli jste ale, že i bílé světlo patří do modrého spektra? Tedy i osvětlení v interiéru našich domovů.

Významně se pak na našem spánku podepisují telefony či tablety, které používáme ve večerních hodinách před spaním a jsme tak přímo vystaveni modrému světlu a sami tak narušujeme spánek. Ano, existují i brýle, které modré světlo blokují, ale přiznejme si, kdo z nás je vlastní nebo používá? Sami tak bráníme našemu tělu v regeneraci, která právě v noci probíhá. Zkusme tedy před spaním mobily odložit nebo koupit nepropustné závěsy a nechat náš organismus regenerovat tak, jak byli zvyklí již naši předkové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *