Aromaterapií na bolesti hlavy

  aromatherapy

  S bolestmi hlavy se drtivá většina z nás setkává pravidelně. Někdy jsou příčiny jasné, jindy musíme příčiny hledat. S těmito bolestmi bojujeme různými způsoby, většinou ale léky. Aromaterapie je jednou z účinných metod, nemusí ale fungovat na každého. Pro někoho jsou vůně spíše nepříjemné, jiným naopak pomáhají. Důležité je, aby si každý vybral tu vůni, která je mu příjemná.

  Tady je pár příkladů, ze kterých si můžete vybrat:

  Levandule
  Uvolňuje, uklidňuje, odstraňuje bolest způsobenou stresem. Je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, dýchacích obtížích, snižuje krevní tlak

  Máta
  Zmírňuje dýchací problémy, žaludeční potíže, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě, tiší bolest, je vhodná do koupelí a na masáže.

  Pomeranč
  Působí antidepresivně, uvolňuje, je vhodný při horečce, nechutenství. Na bolestí hlavy vám pomůže obklad z vlažné vody s pár kapkami máty, mandarinky nebo pomeranče.

  Bazalka
  Je přírodní antidepresivum. Léčí bolest ze stresu nebo psychického vyčerpání.

  Římský heřmánek
  Pomůže od bolesti hlavy a migrén díky svým sedativním účinkům

  Eukalyptus
  Pomáhá například při bolestech hlavy z nachlazení, má příznivé účinky na migrénu

  Geránie
  Pokud trpíte v období před menstruací bolestí hlavy, zkuste éterický olej z pelargonie, nazývaný také geranium. Je antidepresivní, uklidňuje, napomáhá hojení ran, používá se na opary a afty, prohřívá, zmírňuje bolesti nervového původu.

  Cedrové dřevo
  Je antiseptické, vhodné při rýmě, bronchitidě, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku

   

  Jana Efmertová