Home » zdraví lidé » Aromaterapií na bolesti hlavy

Aromaterapií na bolesti hlavy

aromatherapy

S bolestmi hlavy se drtivá většina z nás setkává pravidelně. Někdy jsou příčiny jasné, jindy musíme příčiny hledat. S těmito bolestmi bojujeme různými způsoby, většinou ale léky. Aromaterapie je jednou z účinných metod, nemusí ale fungovat na každého. Pro někoho jsou vůně spíše nepříjemné, jiným naopak pomáhají. Důležité je, aby si každý vybral tu vůni, která je mu příjemná.

Tady je pár příkladů, ze kterých si můžete vybrat:

Levandule
Uvolňuje, uklidňuje, odstraňuje bolest způsobenou stresem. Je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, dýchacích obtížích, snižuje krevní tlak

Máta
Zmírňuje dýchací problémy, žaludeční potíže, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě, tiší bolest, je vhodná do koupelí a na masáže.

Pomeranč
Působí antidepresivně, uvolňuje, je vhodný při horečce, nechutenství. Na bolestí hlavy vám pomůže obklad z vlažné vody s pár kapkami máty, mandarinky nebo pomeranče.

Bazalka
Je přírodní antidepresivum. Léčí bolest ze stresu nebo psychického vyčerpání.

Římský heřmánek
Pomůže od bolesti hlavy a migrén díky svým sedativním účinkům

Eukalyptus
Pomáhá například při bolestech hlavy z nachlazení, má příznivé účinky na migrénu

Geránie
Pokud trpíte v období před menstruací bolestí hlavy, zkuste éterický olej z pelargonie, nazývaný také geranium. Je antidepresivní, uklidňuje, napomáhá hojení ran, používá se na opary a afty, prohřívá, zmírňuje bolesti nervového původu.

Cedrové dřevo
Je antiseptické, vhodné při rýmě, bronchitidě, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku

Jana Efmertová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *