Home » zdraví » VoZP zvyšuje příspěvky pro těhotné a maminky po porodu

VoZP zvyšuje příspěvky pro těhotné a maminky po porodu

těhotenství pojišťovna příspěvek

VoZP zvýšila příspěvek pro těhotné a maminky po porodu a spustila nový program Zdravý pojištěnec.

U zdravotní pojišťovny bychom neměli zůstávat jen proto, že jsme u ní zaregistrovaní desítky let. Je potřeba se aktivně zajímat, zda je stávající pojišťovna pro nás ta pravá. Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) například významně navýšila příspěvky pro těhotné a maminky po porodu. Další novinkou je program Zdravý pojištěnec, jehož cílem je posílit motivaci klientů k absolvování preventivních prohlídek a doporučených screeningových vyšetření. Nejbližší termín pro změnu zdravotní pojišťovny je 1. červenec 2024, žádost je však třeba podat do konce března.

Vojenská zdravotní pojišťovna každoročně přichází s novými příspěvky, benefity i programy. „Jedním z nich chceme ještě více pomoci ženám v citlivém období těhotenství a po narození miminka. Částka příspěvků pro těhotné a maminky po porodu je nově navýšena celkem o 1000 Kč,“ říká Josef Křivánek, ředitel komunikace VoZP.

Znamená to, že příspěvek na prevenci v těhotenství a na laktační poradenství po porodu se oproti loňsku zvýšil z 1500 na 2000 Kč. Nově jej lze kromě dalších položek (např. kurz cvičení a dalších pohybových aktivit pro těhotné) čerpat i na jakékoli genetické vyšetření plodu a také na 3D/4D ultrazvukové vyšetření. Zvýšil se také příspěvek na pomůcky k péči o miminko (mj. monitor dechu, teploměr, elektronická chůvička atd.), a to rovněž z 1500 na 2000 Kč.

„Klientky v těhotenství a po porodu však reálně mohou vyčerpat vyšší částku, mají např. k dispozici ještě pětisetkorunový příspěvek na doplňky stravy v těhotenství, stejnou částku pak na dentální hygienu nebo na plavání,“ doplňuje Josef Křivánek.

Další novinkou Vojenské zdravotní pojišťovny je program Zdravý pojištěnec, který byl zkušebně spuštěn v prosinci loňského roku. „Mimořádným bonusem ve výši 1000 Kč chceme posílit motivaci klientů k absolvování pravidelných preventivních prohlídek a doporučených screeningových vyšetření vzhledem k věku a pohlaví. Podmínkou pro čerpání tohoto příspěvku nad rámec ostatních je předchozí vykázání určených preventivních výkonů od poskytovatelů zdravotní péče,“ vysvětluje ředitel Křivánek.

Příspěvek z programu Zdravý pojištěnec lze využít na zboží nebo služby podle vlastního výběru, například na dioptrické brýle, čočky, laserové operace očí, dále na péči o zuby, vitamíny a doplňky stravy, hormonální antikoncepci, pohybové aktivity včetně plavání, na rehabilitaci nebo různé druhy fyzioterapie.

Přejít k jiné zdravotní pojišťovně lze jednou za 12 měsíců, a to na začátku ledna nebo července. Přihlášku je třeba podat tři až šest měsíců předem. Stát se klientem VoZP je jednoduché – online přihláška je k dispozici na webu pojišťovny, papírový formulář je možné odevzdat na kterémkoliv z 50 kontaktních míst. Pojištěnec by měl o změně informovat svého ošetřujícího praktického lékaře, a je-li zaměstnán, pak také svého zaměstnavatele.

TZ

Foto: Pixabay